co robić w nudny weekend

Jak spędzić weekend?

 

Kolejny weekend a Ty nadal szukasz sensu istnienia? Oto kilka propozycji na spędzanie jesiennych weekendów.

Wyjazd 

Kusi Cię by gdzieś pojechać ale sama nie wiesz gdzie bo wszystkie muzea w okolicy już zaliczyłaś. A może by tak wypad do spa, term albo w góry?  Nigdy nie byłaś? Koniecznie skorzystaj! W tych miejscach odzyskasz siły.

W przypadku term, możesz zabrać dzieci. Co ciekawe nie musisz jechać za granicę, bo liczba basenów termalnych w Polsce jest całkiem spora i nie wszystkie z nich znajdują się na Podhalu. Przykładowo, Termy Mszczonów znajduję się tylko 40 km od Warszawy.

Czemu nie wyjazd z przyjaciółką? Spa to świetna okazja. Każda kobieta potrzebuje czasem chwili dla siebie, by odpocząć od codzienności. Na szczęście spa w okolicy czekają ze sporą ofertą zabiegów. Pakuj siebie, koleżankę i nie ma na co czekać.

Jeśli chcecie wyjechać tylko we dwoje dobrym pomysłem będzie wypad w góry. Jesienią można liczyć nie tylko na piękne widoki ale i na sezon niski, czyli niższe ceny noclegów.

Góry za daleko? To może spontaniczny wyjazd we dwoje, na jedną noc do luksusowego hotelu? Zmiana miejsca dobrze Wam zrobi a nuda w związku odejdzie w niepamięć.

Książka 

Pewnie pomyślisz oklepany pomysł, kiedy to będziesz czytać i że Ci się nie chce… Rzeczywiście, są książki, po które nie chce się z różnych powodów sięgać. Problemem może okazać się tematyka, sposób przekazu autora, brak ilustracji czy długość pozycji. Są też, tak wciągające, że trudno się od nich oderwać. Dlatego znajdź coś dla siebie. Możesz zacząć od lżejszych tematów np. jeśli lubisz wykonywać manicure sięgnij po książkę o zdobieniach na paznokcie, jeśli zdrowo się odżywiasz, może zainteresują Cię przepisy na smoothie opatrzone w kolorowe obrazki. Relacje międzyludzkie, DIY, motywacyjne –  nie trudno znaleźć. A może po prostu powieść romantyczna na wieczór?

Zakupy 

Nic tak nie poprawia humoru jak nowa rzecz, więc jeśli uwielbiasz zakupy a w tygodniu kupujesz tylko bułki, to może czas na spokojne zakupy w weekend. Co prawda druga i trzecia niedziela miesiąca odpadają ale pozostają jeszcze soboty. Niektórzy pewnie powiedzą: „lepiej spędzić ten czas z rodziną!” Ja jestem zdania, że na wszystko jest czas i miejsce, na zakupy również. Jeśli chodzenie po sklepie nie wywołuje u Ciebie negatywnych emocji, to nie widzę przeciwwskazań. Jest to forma spędzania wolnego czasu jak każda inna. Powiem nawet, że dla mnie i mojego mężczyzny są to chwile, które możemy spędzić razem. Podchodzimy do tego na spokojnie, bez niepotrzebnych nerwów, nawet jeśli czasami trudno znaleźć miejsce parkingowe 🙂

Paintball

To rozrywka dla ludzi w każdym wieku. Poziom adrenaliny w Twoim organizmie, zdecydowanie wzrośnie. Nie martw się, jeśli trochę pobiegasz to na pewno nie zmarzniesz. Sprawę może utrudnić deszcz (spadnie widoczność przez szybkę w kasku). Nie czekaj, zbierz grupę znajomych i wykorzystajcie jesień na maksa. Zakończeniem rozgrywki powinno być oczywiście wspólne ognisko przy rozgrzewających napojach…

Basen

Zaletą jest to, że jest czynny częściej niż galeria handlowa i możesz zabrać dzieci. Wszyscy docenią w końcu jaką dobrą jesteś matką a Ty przy tym zrelaksujesz się w jacuzzi. Jeśli będziesz pływać to dodatkowo poprawisz też  swoją kondycję. Więc jeśli nie jesteś uczulona na chlor, to ta niskobudżetowa rozrywka jest dla Ciebie.

Wieczór z przyjaciółmi, sąsiadami

Nie potrzeba wiele, w sumie tylko ludzi, jakieś napoje i proste przekąski. Taki wieczór skutecznie umocni wasze relacje i da okazję do pośmiania się. Tylko błagam nie rozmawiajcie o polityce 🙂

Nie tylko maraton filmowy w domu – randka w kinie

Seans po 20.00, bez dzieci  zdecydowanie przypomni Ci emocje jakie czułaś na początku waszej znajomości. Taki wieczór może zakończyć się różnie. Czy nie warto napomknąć drugiej połówce o kinie?

Dancing 

Od ostatniego dansingu minęło kilka a może kilkanaście lat? Tańczenie to nie tylko dyskotekowa rozrywka dla nastolatków. Oferta muzyczna lokali jest zróżnicowana i skierowana do różnych typów odbiorców. A czy jest coś przyjemniejszego niż spożywanie posiłku w restauracji z parkietem i fajną muzyczką? Jeśli masz w sobie jeszcze jakież pokłady energii to śmiało!

Zmiany w mieszkaniu

Przestrzeń, w której przebywamy ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Nikt nie każe Ci przeprowadzać oczywiście radykalnego remontu 🙂 Wystarczy zmiana wystroju wnętrza na bardziej przytulny. Tu sprawdzą się takie elementy jak koce z motywem zimowym, wygodne fotele, przytulne poduszki, dywaniki, czerwone zasłony czy nowe oświetlenie. Szczególnie to ostatnie ma znaczny wpływ na to jak czujemy się w danym pomieszczeniu. Nawet jedna inna rzecz zostanie dostrzeżona przez domowników. Zmiany zajmą Ci trochę czasu a przy tym sprawią wiele przyjemności.

Jakie są Wasze sposoby na spędzanie wolnego weekendu?

Zdjęcie sarandy westfall na Unsplash

Dodaj komentarz